A Flipper Zero hivatalos firmware-jeben van egy kis tapasztalati rendszer. Minél többet használjuk a különböző funkciókat, ez a tapasztalati pont növekszik. Ha eléri a hármas szintet, akkor az animációk is megváltoznak. Az egyiken például a delfin a gondolataival elpusztítja a Földet fenyegető űrhajókat.
Mire használtam eddig? Oktatásnál az összes terem projektorát tudom vezérelni. Az irodák beléptető kártyáit is tárolom. A bluetooth billentyűzet funkcióval nem kell az előadásoknál és a gyakorlatoknál a gép mellett ácsorogni, akkor is tudom görgetni a diákat. Ezeket heti szinten használom.
Az egyik teremben viszont csak asztali gép van, bluetooth nélkül (ráadásul a terem végében). Kipróbáltam, milyen lenne, ha a Flipper Zero-t rákötöm, mint billentyűzetet, és a mobiltelefonnal vezérelném. Bár a távolság kb. 15 méter volt, néha több diát is átugrott. Nem volt sikeres a kísérlet.
Ha GTA-val játszom, és hirtelen ott kell hagyni a játékot, akkor 15 perc inaktivitás után kidob. Ezt a Mouse Jigger funkcióval lehet kicselezni. A Flipper úgy csinál, mintha a mozgatnám az egeret. Mások a kontrollert szokták összegumizni, de az én megoldásom elegánsabb.
Kezdetben csak egy monolitikus kernel volt, ha uj funkciokat akartunk, akkor az egész firmware-t frissíteni kellett. Most már egyre több funkciót vezetnek ki appokba.
Appokat fejleszteni C-ből lehet. Az API elég logikus. Egyetlen gond, hogy néha a firmware frissítés után megváltozik az API verziószáma, ami miatt a korábban fordított programok nem mennek. Szerencsére már szkriptelni is lehet, így nem kell folyamatosan fordítani a kódokat. Eddit mikroPython és JavaScript értelmező van hozzá. Jelenleg a JavaScript több dologra használható, de a microPython sem rossz.
A rádióvevőt csak családlátogatásnál használom, mert ott van távirányítós a kapu. Ez érdekesen működött, mert volt olyan, hogy egy firmware frissítés után a kaput nem tudtam kinyitni, újra kellett tanítani a készüléket.
A GPIO portokat eddig csak egyszer használtam, de vannak még ötleteim. Egyszer próbáltam UART hídnak használni, de rossz portot találhattam, mert nem tudtam kapcsolódni. Aki akar, bevásárolhat számtalan kiegészítőt is. Én egy VideoGame modullal bővítettem, főleg a HDMI kimenet miatt, de ebben a modulban még sok kiaknázatlan potenciál van. (Különösen, hogy Flipper nélkül is működik)
Nem csak a firmware, de a webes támogatás is fejlődött. Ma már közvetlenül a telefonról lehet appokat telepíteni a Flipperre, sőt a frissítések is azon keresztül érkeznek. Aki mégis okostelefon nélkül használná, annak a van webes megoldás is.
Egyre-másra jelennek meg a klónok és Flipper-gyilkos eszközök. A kügyü-mániások örülhetnek, hogy a cégek versenyeznek a kegyeikért. Mindegyik visz is egy kis újítást az eredeti receptbe, de egyiket sem látom annyival jobbnak, hogy érdemes legyen lecserélni a delfint.