Az első teszt futás felhő-alapú szekvencia meghatározása nem sikerült. A sablon szerű válaszok, amit a támogató csapat küldött azt akarta bemesélni nekünk, hogy bizonyára a könyvtárak jogosultságával lehetett a probléma. Igaz, hogy nem értek a Windowshoz, de azért ez elég furcsa válasz volt.
Megismételtük a teljes eljárást, kezdve a telepítéstől. Ügyeltünk a jogosultságokra, a lépések sorrendjére, de továbbra is hiba üzenetet kaptunk.
A fájlok tüzetes megfigyelésével viszont egy érdekes dologra lettem figyelmes. A készülék nem generál Fast5 fájlokat, azokat a telepítő varázsolja a megfelelő helyre. A Metrichore feltölti ezeket a fájlokat az Amazonra, majd ugyan olyan névvel letölt egy nagyobb fájlt.
A próbák során 20 teszt fájl van. A logok alapján 2-t feltölt és 4-t letölt. Azért tölt le kétszer annyit, mert minden egyes Fast5 fájlhoz tartozik egy log fájl is.
Egyre jobban elkezdte furdalni az oldalamat, hogy mi lehet ez a Fast5 fájl? Miféle formátum? Miként tudom használni? Először is megnéztem egy hex editorral, hátha a látok valami érdekeset. Az első négy bájton szerepelt a HDF, a fájl többi részén pedig TREE. Ebből arra következtettem, hogy ez egy általános konténer formátum, ami többféle adat tárolására is alkalmas. Nagyon emlékeztetett engem az avi-ra.
Ráakadtam egy oldalra, ami nem csak a formátumot magyarázta el, de kis segédprogramokat is mellékelt, amivel zökkenő mentesen átnézhettem valamennyi Fast5 fájlt.
A próba futások ennek ellenére problémások voltak, és a hiba üzenetet továbbra sem sikerült megszüntetni. Mivel négy fájl visszatért az Amazonról, az írási jogokkal nem lehetett gond. A kinti program is tette a dolgát valamennyire, egyedül a hálózattal lehetett még probléma.
Pár napra hazahoztam a gépet, hogy kipróbáljam az otthoni hálózaton is a rendszert. Természetesen ment minden, mint a karika csapás. Nincs más hátra, mint a rendszergazdának látszó embereket kell megkérni, hogy oldják meg a problémát.