HTML

Az élet kódjai

Csináld maga. Senki nem csinálja meg helyetted.

Friss topikok

  • sdani: Oh... néha eszembe jut, hogy az EBI után esetleg vissza kellene menni valamennyire az akadémiai vo... (2025.03.18. 16:58) Pontos, jól behatárolt célok
  • legyen úgy: Szia, Értem és köszönöm a válaszodat! T. (2025.02.24. 18:23) Expose CTF
  • sdani: Sajnos nekem is hasonló érzéseim vannak az R kiszorulásával kapcsolatban. Remélem jobban fogja tar... (2024.04.29. 10:48) R meetup
  • sdani: Nagyon jók ezek a bejegyzések! Feszültséggel teli, fordulatos, mint egy jobb krimi. :D Abba ne hag... (2024.04.29. 10:35) Wgel CTF
  • sdani: @Travis.CG: Egy kis szerencse sosem árt. :D (2024.03.01. 13:19) A bioinformatika helyzete 2024-ben

Zöldfülü, még sokat kell tanulnia

2021.09.06. 15:29 Travis.CG

Eheti meglepetésem az volt, hogy nem értek a Blasthoz. Egy homológ szekvenciát kellett volna megtalálni egy faj különböző módon összeépített genomjai között. Alapértelmezett módon futtattam mindent, majd megállapítottam, hogy az EnsEMBL-féle genomban nincs meg a kérdéses szekvencia.

Az egyik kollégám viszont azt mondta, hogy megvan, én meg nem értettem, hogyhogy nem találtam meg, ezért elkezdtem nyomozni.

A vizsgált szekvenciák ugyan azok voltak, de míg ő az EnsEMBL oldalán futtatta a Blastot, addig én lokálisan. A paraméterek emiatt nehezen feleltethetőek meg egymással, de a letöltött eredmények alapján a verziószámban biztosan volt különbség. Lehet, hogy ez okozta a különbséget? Ezért letöltöttem a weboldal verzióját. A genomokat újra kellett indexelni, de ugyan úgy futtattam mindent, mint korábban.

Továbbra is volt különbség az eredményekben, a verziószám egyezésének ellenére. Akkor a paraméterezés fog eltérni! Ezt viszont az eredmény fájlból nem lehetett kitalálni. Elkezdtem olvasni a dokumentációt, hátha találok valami támpontot. De már ezerszer olvastam ezelőtt. Miért nem találom a megoldást?

Aztán eszembe jutott, hogy a Blast alapértelmezetten a megablast módban fut, hátha ez a különbség! Ezért a -task blastn-short opciót használtam, és csodálatos módon megjelent a rejtőzködő eredmény. Szép dolog az alapértelmezett futtatás, csak aztán érteni is kell, hogy mit kaptunk.

Szólj hozzá!

Címkék: bioinformatika

A bejegyzés trackback címe:

https://cybernetic.blog.hu/api/trackback/id/tr9316668698

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása